CHP’den beklenen S-400 açıklaması

S-400 hava savunma sisteminin teslimat sürecinin başlamasıyla ilgili olarak CHP tarafı rahatsız olmaya devam ediyor. CHP’li Faik Öztrak, S-400’ler ile ilgili olarak ‘Dengeler nasıl kuruldu merak ediyoruz’ ifadelerini kullanarak büyük bir skandala imza attı.

S-400 ve F-35 konusunda milli bir duruş sergilemeyerek Türkiye’nin yararına olan her şeye muhalefet olan CHP, yeni açıklamasıyla şaşırtmadı. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ‘S-400 alarak ABD yaptırımına karşı ne önlemler aldık’ diyerek rahatsızlıklarını dile getirdi.

CHP’li Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztrak, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik´in S-400 konusunda CHP´nin milli bir durum sergilemediği yönündeki sözlerinin sorulması üzerine şöyle konuştu:

S-400 MÜ ÖNEMLİ, F-35 Mİ? 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, kendisinin iktisatçı olduğunu, her şeye alternatif maliyetiyle baktığını belirterek, “F-35 mi, S-400 mü?” sorusunu değerlendirdiğini, bu konuda aydınlatılmadıklarını söyledi.

“SIKINTI ÇIKABİLİR”

Ülkenin askerlerinin ve savunma uzmanlarının, ihtiyaç bulunduğunu söylemesi halinde S-400’lere karşı çıkmayacaklarını ifade eden Öztrak, “Ama bunun yanında başka bir şey daha söylüyoruz. Öyle anlaşılıyor ki bunları alırsak F35’leri almamızda sıkıntı çıkabilir, bunu dikkate aldınız mı? Ben iktisatçıyım, her şeye alternatif maliyetiyle bakarım. S-400’ü aldık ama F35’leri alamadık, bu, hava savunmamızda S-400’leri almamıza oranla baktığımızda daha büyük bir açığa neden olacak mıdır, olmayacak mıdır? Bununla ilgili bilgi istiyoruz. Bu konuda biz bir türlü aydınlatılamıyoruz.” dedi.

“ABD BİZE YAPTIRIM UYGULARSA NE YAPARIZ?”

S-400’lerin alınması halinde ABD parlamentosunun aldığı kararlar uyarınca uygulanacağı söylenen yaptırımlara karşı gereken tedbirlerin alınıp alınmadığını da sorduklarını ancak buna da yanıt alamadıklarını aktaran Öztrak, dış politikadaki dengelerin nasıl kurulduğunu merak ettiklerini dile getirdi.

2 thoughts on “CHP’den beklenen S-400 açıklaması

  1. Yahu sizin beyninizde bir illetmi var sana soyle sorayim sen kendine guzel bir ev yapmissin lakin kapilari yok son zamanlarda hirsizliklar artmis,sen simdi gucunun yettigi bir yerle pazarlik yapip kapi takdirmazmisin,iste hukumetin yaptigi bu senelerdir kapisi olmiyan bir evde yasadik simdi tehlike bas gosterince kapilari alip kapatacagiz herkes evinde rahat uyuyacak,simdi hala fikrini degistirmiyorsan o zaman bir doktora gorun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir