Erdoğan, Suriyeliler için talimatı verdi! Artık…

Erdoğan, Suriyeliler konusunda yeni adımlar atılacağını belirterek “Dönüşleri teşvik edilecek, sağlık hizmetlerinden katkı payı alınacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sistemi ile ilgili olarak ABD’den gelen tepkilerin bir süre daha devam edeceğini, ancak Türkiye’nin bu konudaki tavrının değişmeyeceğini söyledi.

Erdoğan, önceki akşam yapılan MKYK toplantısında Rusya’dan alınan S-400 füzeleri, Suriye meselesi ve ekonomi konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu. Edinilen bilgilere göre, Erdoğan, S-400’lerin teslimi ile birlikte ABD’de seslerin biraz daha yükseleceğini ancak, bir süre sonra ilişkilerin normalleşmesini beklediklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ”S-400’ler konusunda iş bitmiştir. G20 zirvesinde Sayın Trump’a da S-400’ler konusunda tavrımızın net olduğunu aktardık. Sayın Trump da dünya basının önünde bu konuda bizim haklı olduğumuzu söyledi. Bizim bu konuda ne kadar net ve ciddi olduğumuzu biliyorlar” dedi.

‘KATKI PAYI ALINMASINI ÖNGÖRÜYORUZ’

MKYK’da yerel seçim sonuçları değerlendirilirken, bazı milletvekilleri özellikle Suriyeliler konusunda vatandaştan tepki geldiğini ve bu konuda yeni politikalar geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Bunun üzerine Erdoğan, ”Biz Suriyelilere kapılarımızı açmak zorundaydık. Görmezden gelemezdik. Onlara sahip çıktık. Bizim başımıza da gelebilirdi. O zaman bize kim yardım edecekti, kim sahip çıkacaktı? Ama bu konuda yeni adımlarımız olacak. Ülkelerine dönmelerini teşvik edeceğiz. Suç işleyenleri kesinlikle sınır dışı edeceğiz. Ayrıca Suriyelilerden aldıkları sağlık hizmeti karşılığında bir katkı payı alınmasını öngörüyoruz” diye konuştu.

‘TEK HANELİ ENFLASYONU DA GÖRECEĞİZ’

Merkez Bankasındaki değişimin ardından, faiz politikalarında değişikliğe gidileceğini yineleyen Cumhurbaşkanı ”Ekonomide birçok olumsuzluğun nedeninin faizin yüksekliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınması da buna dayanıyor. Yüksek faiz beraberinde yüksek enflasyonu getirdi. Önümüzdeki süreçte faizlerin düştüğünü göreceksiniz. Faizlerin düşmesi ile birlikte tek haneli enflasyonu da göreceğiz. Yıl sonuna doğru aldığımız tedbirlerin olumlu etkisi görülecek. Halka yansıması olacak. 2020’den itibaren de sıçrama dönemine gireceğiz” değerlendirmesi yaptı.

BAKAN SOYLU: DEAŞ’TA HAREKETLENME VAR

MKYK toplantısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da iç güvenlik operasyonları ile ilgili sunum yaptığı öğrenildi. Soylu, son günlerde, DEAŞ’ın yurt içindeki uyuyan hücrelerinin harekete geçtiğini, bu nedenle hem tedbirlerin artırıldığını, hem de yoğun olarak operasyon yapıldığını söyledi.

3 thoughts on “Erdoğan, Suriyeliler için talimatı verdi! Artık…

 1. suriye liler bence ak partiyi iyiden iyiye bitirme politikası bu işten derhal güzel yollardan kendi vatandaşı ile hasbihal olsa milletin teveccühünü kazanır sanki bana göre suriye sorunu yokken halkımız daha refahtı bu işi hallederse hükümet yine eskisi gibi olacağına inanıyorum.

 2. Keşke bu suriye meselesi seçimden önce konusulsaydi kamplardan merkezlere salinmasaydı herşey farklı olurdu zamanında sesimi duyurmaya çalıştım yeni yeni gidiyor demekki sağlık olsun tabanın sesine kulak verin

 3. Ekonominin bozulmasindaki en buyuk etken bence suriyeliler.
  Sirf bunlarin yuzunden kendi partime küstüm oy bile vermedim. Gitmezlerse gene vermem teşvikle felan olmaz buldular rahatligi giderlermi hic.
  Tuttugunu atacaksin.
  Suc islerlerse sinir disi edilecek demis aayin baskan. Bunlarin auc islemesinimi bekleyecez illa birilerini yaralayip hirsizlikmi yapacaklar ki bunlar olup birilerinin dunyasi karardiktan sonra var babana selam soyle sınır dısı edilseler ne edilmeseler ne.
  Lafi uzattimda ya arkadas ben tırcıyım surekli evden aileden uzagiz. Esim hamile anlatiyor telefonda felanca tarihte diyor hastahaneye gittim fena sancim vardi. Doktor kapisinda sira beklerken suriyeli benden sonra geldi direk iceri girdi itiraaz ettim sancim var ayrica sira benim demis cevaben sekreter suriyelilerin onceligi var demis.
  Boyle birsey varmi ya babasinin hastahanesimi oncelik suriyelinin oluyo.
  Ben zaten sinirli bir insanim dua ettim Allah a iyiki dedim ben orada degilmisim ….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir